Zapraszam Was do uwiecznienia swoich chwil z najbliższymi na sesji rodzinnej. To okazja, żeby obiektyw fotografa rodzinnego uchwycił więzi rodzinne w wybranym miejscu. Zarówno plener, jak i własny dom może być odpowiednim miejscem na portret rodzinny. Pozwól, że zatrzymam na zdjęciu rodzinne chwile, uśmiechy, uściski i spojrzenia, które zostaną z Wami już na zawsze.

Sesja rodzinna w plenerze

Jedną z najpopularniejszych sesji rodzinnych to zdjęcia plenerowe. Rodzinna sesja plenerowa to dobry sposób, żeby pokazać całą rodzinę w wyjątkowym otoczeniu przyrody. Podczas sesji rodzinnej w plenerze jako fotograf rodzinny Śląsk mogę skupić się na uchwyceniu Waszych uśmiechów, uścisków, czy zabawy w malowniczej scenerii.

Kiedy w rodzinnej sesji zdjęciowej mają brać udział małe dzieci, to szczególnie istotna jest luźna atmosfera i dobra zabawa. W ich przypadku ciężko o skupienie i ustanie w jednym miejscu przez dłużej niż przez 5 sekund. Przez co zdjęcia pozowane nie mają sensu, bo są pozbawione naturalności. Najważniejsza jest spontaniczność, dzięki temu mogę fotografować prawdziwe emocje, a Wy otrzymujecie utrwalone wspomnienia.

Jesienna sesja rodzinna

Jednym z piękniejszych kadrów dla rodzinnej sesji plenerowej jest jesień. Rodzinna fotografia w ciepłych kolorach żółtym, czerwonym i brązowym to wyjątkowy czas. Warto skorzystać z ostatnich ciepłych jesiennych dni. To zapewni niezapomniany klimat, żeby uwiecznić na zdjęciach bliskość, ale też i odrobinę szaleństwa w opadłych liściach.

Wiosenna sesja rodzinna

Kolejną porą roku, którą polecam wykonać sesję rodzinną w plenerze, jest wiosna. Ten czas, kiedy natura budzi się do życia i otoczenie zaczyna robić się soczyście zielone. Do tego pierwsze kwiaty na drzewach i krzewach, najczęściej w barwach bieli, różu i żółci. Wiosna to dogodny termin, który pozwala uwiecznić naturalność i spontaniczność Waszej rodziny.

Lifestylowa fotografia rodzinna w domu

Zdjęcia rodzinne w stylu lifestyle, to nic innego, jak fotografowanie Waszej rodziny w domu. Najczęściej na tego typu fotografię rodzinną w domu decydują się pary, którym zależy na sesji rodzinnej z niemowlakiem. W końcu dom to najlepsze miejsce, żeby uchwycić w kadrze Waszą bliskość i rodzinną atmosferę.

Lifestylowa sesja rodzinna to coś więcej niż zwykłe, nudne zdjęcia. To intymne spojrzenie aparatu na Wasze życie w domowym zaciszu. Taka sesja w domu pozwala sfotografować wspólne chwile i atmosferę domu. To nie jest banalny portret rodzinny na kanapie i sztywne pozy. To naturalne zdjęcia opisujące w obrazie Waszą historię. Do tego są świetną pamiątką na długie lata.

Jak przygotować się do sesji rodzinnej?

Kluczem do udanej sesji rodzinnej Śląsk, to bycie spontanicznym i naturalnym jednocześnie. Ważne jest nastawienie się na dobrą zabawę i zapomnienie o tym, że ktoś Cię fotografuje. W ten sposób fotografowane osoby wyglądają na rodzinnym zdjęciu autentycznie.

Do samej sesji zdjęciowej rodzinnej najlepiej przygotować:

  1. Dopasowane do charakteru sesji ubrania. Unikaj krzykliwych wzorów i kolorów. Dużo lepiej na fotografiach wyglądają stonowane kolory.
  2. Jeżeli sesja ma dotyczyć też fotografii dziecięcej, to nie zapomnij o ulubionych zabawkach, które pomogą zniwelować stres najmłodszych członków rodziny.
  3. Ustalcie odpowiednią porę dnia dla wszystkich domowników. Warto uwzględnić, że najlepsze światło do zdjęć jest rano i przed zachodem słońca.
  4. Wybierz miejsce na sesję, które lubicie. Może to być park, las, jezioro, a nawet Wasz ogród czy dom.

Poza tym warto prozmawiać ze wszystkimi osobami, które będą brały udział w sesji rodzinnej Śląsk. Najlepszym pomysłem na sesję w plenerze może okazać się ulubione miejsce do zabawy dzieci. Poza tym najlepiej sprawdza się spontaniczność.

Profesjonalny fotograf rodzinny Śląsk

Szukasz profesjonalnego fotografa rodzinnego na Śląsku? Zapraszam do skorzystania z moich usług. Mam ponad 10-letnie doświadczenie i w trakcie sesji zapewniam rodzinom pozytywną atmosferę, która pozwala wydobyć spontaniczne ujęcia. Służę też radą przy wyborze miejsca na sesję rodzinną, tak żeby cieszyć się profesjonalnymi zdjęciami rodzinnymi. Skorzystaj z formularza kontaktowego lub po prostu zadzwoń do mnie i umówmy się na termin Waszej sesji fotograficznej 🙂